98-9394223559+

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نظرات مندرج در کتاب ارتباط بدون خشونت، زبان زندگی

 
ارتباط بدون‌خشونت روش ساده و قدرتمندی برای برقراری ارتباط به روشی است که نیازهای هر دو طرف تحقق یابد. این یکی از مفید‌ترین کتاب‌هایی است که تا به حال خوانده‌اید.
 
ویلیام اری، یکی از نویسندگان رسیدن به بله
و نویسنده طرف سوم
 
 
 
کتاب مارشال روزنبرگ "ارتباط بدون‌خشونت زبان زندگی،" یک خواندنی ضروری است برای هر کسی که می‌خواهد مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود بخشد. کاربرد مفاهیم درون کتاب خواننده را به سمت عشق، محبت و روش بدون‌خشونت برای درک و عکس‌العمل نسبت به دیگران راهنمایی می‌کند و محبت بیشتری را در جهان پدید می‌آورد. من خواندن این کتاب را توصیه می‌کنم.
 
ماریان ویلیامسون، نویسنده زیبایی هر روزه،
رئیس اتحادیه تجدید حیات جهانی  
 
 
 
زبان استثنایی ارتباط بدون‌خشونت چگونگی ارتباط والدین را با کودکان، معلمان را با شاگردان، و چگونگی ارتباط همه ما را با یکدیگر و حتی با خودمان تغییر می‌دهد. این روش دقیق، منظم و بی‌نهایت محبت‌آمیز است. مهمترین نکته این که، یک بار که ما از ان. وی. سی. استفاده کردیم دیگر نمی‌توانیم توان بالقوه در تغییر هر ارتباط مشکل را انکار کنیم فقط کافی است زحمت مهارت برقراری ارتباط با همدلی را بر خود هموار کنیم.
 
برینگ گلسمن، رئیس و
یکی از موسسین جامعه صلح سازان
 
 
 
ارتباط بدون‌خشونت ابزاری قوی برای ایجاد صلح و مشارکت است. این روش به ما نشان می‌دهد که چگونه با همدلی گوش دهیم و همچنین احساسات و نیازهای واقعیمان را نیز ابراز کنیم. مارشال روزنبرگ نبوغی دارد که برای توسعه و آموزش مهارت‌های عملی که نیاز مبرمِ ساختن دنیایی با خشونت کمتر و انسانی‌تر است لازم داریم.
 
ریان ایسلر، نویسنده پیاله و تیغه،
  کودکان فردا، و قدرت مشارکت
 
 
 
ما یاد گرفته‌ایم که صحبت کنیم ولی یاد نگرفته‌ایم که ارتباط برقرار کنیم و این ما را به ورطۀ عذاب‌های ناخواسته شخصی و اجتماعی می‌اندازد. در این کتاب شما به طرز حیرت‌آوری زبان موثر برای بیان آنچه که در ذهن و قلبتان هست پیدا می‌کنید. مانند بسیاری از نظام‌های ضروری و خوش ساخت، در ظاهر ساده، و به هنگام استفاده در اوج عصبانیت چالش برانگیز؛ و قدرت‌مند در نتایج است.
 
ویکی رابین، یکی از نویسندگان پول شما یا زندگی شما 
 
 
 
مارشال روزنبرگ برای ما موثرترین ابزارها را برای پرورش سلامت در روابط تهیه کرده است. ارتباط بدون‌خشونت روح را به روح مرتبط می‌کند، سلامت بسیاری خلق می‌کند. ارتباط بدون‌خشونت عنصر گمشده کاری است که انجام می‌دهیم.
 
دیپاک چوپرا، نویسنده بدن همیشه جوان، ذهن لایزال
 
 
 
معتقدم که اصول و تکنیکهای این کتاب به معنای واقعی کلمه می‌تواند دنیا را تغییر دهد اما مهمتر آنکه آنها می‌توانند کیفیت زندگی شما را با همسرتان، کودکانتان، همسایگانتان، همکارانتان و هر کس دیگر که شما با او ارتباط دارید تغییر دهد. من نمی‌توانم این کتاب را آنچنان که شایسته‌اش هست، توصیه کنم.
 
جک کنفیلد، مجموعه سوپ جوجه برای روح 
 
 
 
تکنیکهای ارتباطی فعال مارشال روزنبرگ تضادهای بالقوه را به وسیله گفتگوهای صلح آمیز تغییر می‌دهد. شما تکنیک ساده‌ای می‌آموزید که مشاجره را خنثی می‌کند و ارتباط محبت‌آمیزی را با خانواده، دوستان و سایر آشنایان خلق می‌کند. من خواندن این کتاب را نه تنها توصیه بلکه تاکید می‌کنم.
 
دکتر جان گری، نویسنده مردان مریخی، زنان ونوسی
 
 
روزنبرگ با سوالی آغاز می‌کند: چه اتفاقی ما را از ذات با محبتمان جدا می‌سازد و به رفتار خشونت‌آمیز و استثمارگرانه وا می‌دارد؟ روزنبرگ برخی از نکات چالش انگیز را مطرح می‌کند: تحسین کردن و عذرخواستن در نظام استبدادی کارایی دارد، پاداش به اندازه تنبیه مضّر است، کشتن ساده‌ترین راه است. تمایز او بین نیروی تنبیهی و حمایت گر- و چگونگی تشخیص این که چه زمان اجبار لازم است. مطالعه این کتاب برای هرکس که سیاست خارجی و داخلی را طراحی می‌کند ضروری است. بخصوص وقتی شکل نهایی مسوولیت و آسیب‌پذیری را مطرح می‌کند متوجه می‌شویم که چرا رسانه‌ها و مردم به کار او توجه نمی‌کنند. (برای فرار از پذیرش مسوولیت و عدم تمایل به بیان آسیب‌پذیری)
 
د. کیلین، در خط مقدم، کلیولند زمان آزاد
 
 
 
تغییر دادن روشی که دنیا در پیش گرفته است دلهره‌آور است، اما ارتباط بدون‌خشونت ما را از الگوهای کهنِ خشونت آزاد می‌کند.
 
فرانسیس لیفکوویتز، بدن و روح 
 
 
 
پیام منحصر به فرد مارشال گام‌های ساده‌ای را برای برقراری ارتباط صلح آمیز و روش جدیدی را برای کار کردن با دانش آموزان و والدین به معلمان ارائه می‌دهد.
 
باربارا مفیت، مدیر اجرایی،
مرکز ملی معلمان مونتسوری
 
 
 
بسیار سپاسگزارم که کتاب ارتباط بدون‌خشونت این قدر خوب یک موضوع پیچیده و ضروری را به زبان ساده بیان کرده است.
 
هال دویرون، مدیر، نیروی اجرایی
جامعه شهروندان کلمبیایی  
 
 
 
ارتباط بدون‌خشونت یک شاهکار است. در سطح کشور ما از صلح صحبت می‌کنیم این کتاب از صحبت فراتر می‌رود ... و به ما نشان می‌دهد چگونه صلح را آموزش دهیم.
 
دکتر جیمس‌ای. شاو، جک و جیل، چرا می‌کشند
 
 
 
در زمانه‌ای مثل عصر حاضر که گفتمان، بدون اصول تمدن با روحیه پست بشری و عوام فریبانه، با تنفر نژادی و تعصّب قومی همراه شده است اصول و تمرین‌های مطرح شده در ارتباط بدون‌خشونت برای حل صلح‌آمیز تضادهای شخصی و عمومی، داخلی و بین المللی نه تنها مغتنم بلکه ضروری است.
 
نقد کتاب میدوست، قفسه تیلور
 
 
 
ارتباط بدون‌خشونت مملو از داستان‌های میانجیگری در موقعیت‌های مختلف است؛ خانواده‌ها، موسسات، پاسبان‌ها و دارودسته‌ها، روسای قبایل دهات روندا، فلسطینی‌ها و اسراییلی‌ها. نویسنده می‌گوید که چگونه، در تضادهای بزرگ "دشمنان" می‌توانند نیازهای یکدیگر را بشنوند، با محبت مرتبط شوند و راه‌های جدیدی را برای بن‌بست‌های "غیر ممکن" گذشته بیابند. او نظراتش را در کتابی ساده برای خواندن همه تالیف کرده است و به وضوح این مدل ارتباطی را توضیح داده است. اگر می‌خواهید روش‌های بیشتری را برای گفتگو با این مهارت بیاموزید من این کتاب را قویاً توصیه می‌کنم.
 
دایانا لیون، انجمن صلح بودایی،
مجله چرخ گردان
 
 
 
من قویاً کتاب ارتباط بدون‌خشونت را به هر کس که علاقه مند به خلق ارتباطات صمیمانه یا کند و کاو بین رابطه زبان و خشونت است توصیه می‌کنم.
 
کیت لین، نیو تایمز 
 
 
 
ما بارها و بارها لحظات ناراحت کننده‌ای (آسیب‌زا) را تجربه کرده‌ایم لحظات ترس و وحشت، عدم درک، یاءس، ناامیدی، و بی‌عدالتی از هر نوع، بدون هیچ امیدی برای رهایی. آنهایی که در آموزش‌های مارشال روزنبرگ شرکت کرده‌اند میل شدیدی برای استفاده از ارتباط بدون‌خشونت به عنوان گزینه صلح آمیزی برای پایان دادن به تضاد‌های بی‌پایان کشور روآندا دارند.
 
تئودور نیلداندی، گروه روآندا.
از امور خارجه – کیگالی، روآندا
 
 
 
این کتاب یک منبع ضروری است برای هر کس که برای روابطش در جستجوی پایان بخشیدن به دایره ناخشنود کننده مشاجره است. مارشال روزنبرگ چالش بنیادی را نسبت  به قرن‌ها تفکر و زبان که خشونت را ایجاد می‌کند مطرح کرده است. واقعاً اگر تعداد کافی از مردم ارتباط بدون‌خشونت را بیاموزند ممکن است ما خیلی زود در دنیایی صلح آمیز و با محبّت زندگی کنیم.
 
وس تایلور، سلامت پیش رونده